BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Javuló Quaestor-eredmény

2003. augusztus 24. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

„Hogyan lesz pár ezer forintból több millió? Ha Ön is tudni szeretné, ősszel eláruljuk Önnek, sőt ki is próbálhatja...” - írja egy, a Quaestor-alapcsalád havi jelentésében elhelyezett reklám. Bár a hasonló csodarecepteket általában javasolt kellő óvatossággal fogadni, egy biztos, a Quaestor Értékpapír Rt. negyedéves gyorsjelentése ehhez hasonló számokat tartalmaz az eredménysoron. Az idei második negyedév három hónapjában az egy évvel korábbi minimális, 650 ezer forintos nyereséggel szemben annak közel százszorosa, 61,5 millió forint adózott nyereség képződött.

Persze, ahogy a jelentés is aláhúzza, nem annyira a második negyedévi eredmény számít magasnak, inkább a korábbi bázis volt rendkívül alacsony. Pedig azóta az - egyetlen ilyenként maga is tőzsdén szereplő - brókercég tőzsdei részvényforgalma nemhogy emelkedett volna, de 32 százalékkal vissza is esett. Állampapír-forgalma viszont közel háromszorosára nőtt, és a jelentés szerint jó pozíciókat vívott ki magának a brókerszolgáltatások árversenyében is.

Egy további tényező, amely jelentősen átalakította a mérleget, a saját fiókhálózat leépítése volt, ami után a brókercég a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Rt. mint bizományos irodáin keresztül gyűjt megbízásokat (NAPI Gazdaság, 2003. május 7., 9. oldal). Ennek nyomán például az alkalmazottak létszáma 104-ről 24-re csökkent egy év alatt, a bér jellegű költségek pedig 57 százalékkal mérséklődtek, akárcsak az anyag jellegű ráfordítások általában.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet