A bankközi pénzpiacon tegnap délután egy eurót 257,80-257,85 forinton jegyeztek, mintegy másfél forinttal olcsóbban, mint kedd délután. Másképpen számolva, az intervenciós sáv közepétől számított 8,69 százalékon állt valutánk, ami 57 bázispontos erősödés. A dollár körülbelül egy forinttal drágult, 234,65-234,70 forintot ért. Az újbóli forinterősödést azzal magyarázzák, hogy a jegybank hétfői nyilatkozata szerint egyelőre nem valószínű kamatcsökkentés, sőt, az emelést sem zárták ki.
A 2017/A jelű, közel tizenöt éves hátralevő futamidejű államkötvények aukcióján az átlaghozam évi 7,14 százalék volt, mind a hazai (EHM), mind a nemzetközi (ISMA) számítási módszer szerint. A 20 milliárd forintnyi papírra 34 milliárdnyi ajánlat érkezett. A hároméves 2006/G-nél 90 milliárd forint körüli jegyzésből 60 milliárdnyit fogadott el az ÁKK Rt., az átlaghozam itt 8,59 százalék volt (a nemzetközi ajánlás szerint).
A mintegy másfélszeres, sem kiemelkedőnek, sem túl alacsonynak nem mondható túljegyzés mellett eladott papírok nem okoztak különösebb változást a másodpiaci hozamokban: éppen a hosszabb futamidőknél csak 1-2 bázispontnyi, egészen minimális volt a referenciahozamok változása és még csak nem is ugyanabba az irányba. A rövidebb futamidejű papíroknál 3-6 bázisponttal csökkentek a mutatók, mindezzel egy többnapos emelkedő trend tört meg. Augusztusban egyébként ingadozásokkal ugyan, de ismét nőtt a külföldiek kezében levő állampapírok állománya, 2140-2160 milliárd forintról a legfrissebb adatok szerint 2200 milliárdra.
A bankközi forintpiacon tovább emelkedtek a kamatok, a keddi 9,9-10 százalékról évi 10,50 százalékra. A Budapesti Árutőzsde határidős devizapiacán az 1,2 milliárd forint forgalmat kizárólag egyhetes határidők adták. Mind a dollár, mind az euró elszámolóárai változatlanok maradtak.
