A magas bérleti díjak következtében kialakult nem megfelelő jövedelmezőség miatt két üzletének bezárásra mellett döntött a Domus Rt. az első félévben. A Duna plazabeli és a győri egység felszámolása miatt a bútorforgalmazó társaság bevétele a bázisévhez képest másfél százalékkal, 3,26 milliárd forintra csökkent. (A cég a lakosság vásárlási kedvének mérséklődését tapasztalta, ami - figyelembe véve a kedvező ingatlanhitelek által felpörgetett lakáspiacot - némileg furcsának tűnik.)
Az irodabútor-szegmensben is visszaeső eladásokról volt kénytelen beszámolni a társaság, az innen származó árbevétel közel 50 százalékkal esett. A felerészben már importtermékeket forgalmazó Domus továbbra sem találta meg a nyereségességhez vezető utat, ráfizetése az első hat hónapban a tavalyi 84 millió forintról 111 millió forintra emelkedett.
