Harmadik egymást követő negyedévét zárta nyereséggel a Graphisoft. Az elmúlt években leginkább bukdácsoló cég példaértékűen vezényelte le költségcsökkentési programját, aminek köszönhetően a csökkenő árbevétel ellenére is jelentős eredménynövekedést sikerült elérnie. Árbevételét egyedül Európában tudta növelni a szoftvergyártó cég, a jelentős piacnak számító észak-amerikai és távol-keleti régióban az egy évvel korábbinál kisebb forgalmat bonyolított a társaság. A Graphisoft összességében az elmúlt hat hónap során 13,1 millió euró árbevételre tett szert, 0,6 százalékkal kevesebbre, mint a bázisidőszakban. (A társaságot érzékenyen érintette a dollár és a jen gyengülése, az árfolyamváltozásokat figyelmen kívül hagyva a cég eladásai 6 százalékkal emelkedtek volna).
Példaértékűen vezényelte le költségcsökkentési programját a szoftvergyártó, a társaságnak összességében 11,4 százalékot sikerült lefaragnia kiadásaiból. A legjelentősebb megtakarításokat a marketing és a szoftverfejlesztés területén sikerült elérni, e két szegmens kiadásai közel másfél millió euróval voltak alacsonyabbak, mint egy évvel korábban. Kérdéses, hogy a cégnek sikerül-e további megtakarítási területeket találnia az elkövetkezendő időszakban, ám annyi bizonyos, hogy a költségek nem emelkednek majd - mondta el Ray Small vezérigazgató a féléves eredmények ismertetése alkalmából tartott telefonkonferencián.
A cég portfóliójában ismét emelkedett az ArchiCad súlya, miután a többi szoftver nem tudta hozni egy évvel korábbi formáját. A létesítménygazdálkodási programok ugyan kelendőnek bizonyultak Európában, ám az amerikai kormányzati megrendelések elmaradásával csökkent részarányuk az összbevételben.
Az adófizetési kötelezettséget ellensúlyozta az 500 ezer euró feletti kamatbevétel, így a tavalyi 756 ezer eurós veszteség után az idei első félévben 1,577 millió eurós nyereségről adhatott számot a Graphisoft.
A társaság vezetése az éves eredménnyel kapcsolatban továbbra is optimista, ám konkrétumokat nem volt hajlandó elárulni. A harmadik negyedév ugyan szezonálisan jellemzően gyengébb az iparág számára, s idén nem javítja majd a negyedik negyedéves eredményeket a friss ArchiCad-verzió, ám úgy tűnik, két veszteséges év után a Graphisoft idén nyereséggel zárhatja majd az évet.
