BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vitték a bankot

2003. augusztus 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tegnapi gyorsjelentések nyomán visszatért az élet a Budapesti Értéktőzsdére, a részvényforgalom ismét 8 milliárd forint közelébe szökött. A vételi kedvet az OTP kedvező gyorsjelentése hozhatta meg, csak a bankpapírra több, mint 5 milliárd forint értékben kötöttek üzletet, árfolyama 4 százalékot meghaladó mértékben mozdult el felfelé. Jórészt az OTP-nek köszönhető a BUX 162 pontos növekedése is, az irányadó index a nap végén 8226 ponton állt.
A ma jelentő Mollal kapcsolatban is optimistává váltak a befektetők, az olajipari társaság részvényei - miután néhány alacsony forgalmú nap során 5500 forint alá csorogtak - tegnap 5580 forintig kapaszkodtak fel, sőt néhány kötésben 5600 forintot is megadtak értük. A Molon és az OTP-n kívül egyik részvénnyel sem bonyolítottak milliárdot meghaladó forgalmat. A keddinél élénkebb volt a Richter piaca, a gyógyszercég árfolyama 18 350 forintig ugrott. A TVK részvényein meg sem látszott, hogy gyorsjelentett a cég, a papír alig 2,6 millió forintos forgalommal esett egy százalékot. Emelkedett a szintén tegnap jelentő Globus árfolyama, a konzervcég papírjai egy százalékkal drágultak.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet