Hétfőn az R-Mező Rt. (leánykori nevén Rizikó Factory), tegnap az M-D-Factory Mezőgazdasági Rt. (egykor Második Deviza Factory) közgyűlése döntött a társaságok zártkörű működéséről. Utóbbi elnöke, Ferenczi Pálma költségtakarékossággal indokolta a váltást, és elmondta, hogy az 1 százaléknál kisebb részvényesek - mind fejenként, mind részvényszám alapján számolva - több mint 90 százaléka hozzájárult a változáshoz. (A magas arány talán annak is köszönhető, hogy a cégek alapszabálya szerint a hozzájárulás-kérésnél támogatónak számít mindenki, aki nem küldi vissza a válaszlevelet.) A két korábban tőkepiaci határidős spekulációkkal foglalkozó, 1996-ban a Bankár-csoport által életre hívott vállalkozás az utóbbi időben - a Debreczeni Kálmán nevéhez kapcsolható cégek ellenőrzése alá kerülve - jobbára mezőgazdasági tevékenységgel foglakozik. A tavalyi évet 293 millió forint jegyzett tőke mellett 505 milliós saját tőkével záró, 108 részvényessel rendelkező M-D-Factory jelenleg szarvasmarha-telepeket bérel, illetve szőlőt telepít.
