Már csak két nap van hátra a gyorsjelentési időszakból, azonban ennek nyomát sem látni a Budapesti Értéktőzsde forgalmán. Alig 3 milliárd forintnyi részvény fordult meg tegnap a parketten, s egyes blue-chipek iránt az érdeklődés rég nem látott mélységekbe zuhant. A Richterre például órákon keresztül üzletet sem kötöttek, részvényeinek forgalma zárásra sem haladta meg a 6,3 millió forintot. A BUX - egy kisebb nap eleji emelkedést, majd visszaesést követően - végül 4 pont csökkenéssel, 8064 ponton zárt.
Milliárdos értékben csupán a Mol részvényével kereskedtek, árfolyama tartósan benézett 5500 forint alá. A gyorsjelentését várhatóan holnap közlő cég részvénykurzusa a nap végén 5460 forinton állt. Élénknek volt nevezhető a tegnap jelentő Egis forgalma, a jelek szerint a piac kedvezően fogadta a kisebbik gyógyszercég várakozásoknál halványan jobb számait. A papír 400 milliós forgalom mellett több, mint 3 százalékkal drágult. Stagnált a ma jelentő OTP árfolyama, záráskor 2163 forint volt.
Története során talán először a BÉT ötödik legnagyobb forgalmú részvénye lett tegnap a Brau. A Heineken részéről magas vételi ajánlatot remélő spekulációk újabb lendületet kaptak a sörgyár kedvező első féléves számai nyomán, s a sörrészvény 100 milliós forgalom mellett további 3 százalékot erősödött. Több mint 5 százalékkal zuhant a Synergon, a várakozásoknál kedvezőtlenebb féléves számokkal előrukkoló rendszerintegrátor fél ötkor már csak 480 forintot ért.
