Továbbra is nyári hangulatban zajlott a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, ám a forgalom pangásában a szabadságolások mellett már minden bizonnyal a közelgő gyorsjelentés-dömping előtti kivárás is közrejátszott. A BÉT irányadó mutatója a mindössze 1,6 milliárd forintos forgalmat hozó napon kitartóan kapaszkodott felfelé, emelkedését ezúttal egyik blue chip gyengélkedése sem fékezte. A BUX így a hét utolsó kereskedési napját csütörtöki értékénél 0,6 százalékkal magasabban, 8144 ponton zárhatta.
A vezető papírok közül a csütörtöki nagy vesztes OTP teljesített a legjobban, amely azonban 1,4 százalékos drágulásával nem tudta teljesen ledolgozni egy nappal korábbi veszteségeit; a papír a piac zárásakor öt forinttal a 2200 forintos szint alatt cserélt gazdát. Nem hozta túlzottan lázba a befektetőket a hír, hogy mindössze egyetlen vetélytársa akad a Molnak a Beopetrolért folyó privatizációs versenyben, az olajipari részvényből alig 360 millió forintnyi cserélt pénteken gazdát. A papírok a piac zárásakor csütörtöki áruknál fél százalékkal magasabban, 5525 forinton forogtak. Öt forinttal drágult pénteken a Matáv, a távközlési papírért a kereskedés végén 820 forintot fizettek. Habár a délután folyamán 18 200 forintot is adtak a Richterért, a gyógyszergyári papírok jegyzése zárásra, a csütörtöki szintre, 18 ezer forintra esett. A szektortárs Egis részvényei eközben 0,8 százalékot veszítettek értékükből.
