Gyors és nagyarányú átalakításokat jelentett be az Elmű és az Émász kisebbségi tulajdonosa, az Energie Baden-Württemberg AG (EnBW). A társaság kalsruhei központjában nyilvánosságra hozott változások szerint a csoport portfóliójában jelenleg található összesen 395 társaságban lévő részesedést rövid időn belül 143-mal csökkenteni szeretnék. Az EnBW-csoport a 395 cégből jelenleg 299-et konszolidál.
A szerkezet egyszerűsítését többféleképpen, fúziókkal, megszüntetésekkel, eladásokkal szeretnék elérni, minél hamarabb, lehetőleg az év vége előtt. A változásokkal több célt is követ a csoport menedzsmentje, egyrészt a jövőben az alaptevékenységre, az energetikára és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások nyújtására kívánnak koncentrálni, másrészt meg akarnak szabadulni a veszteséget termelő egységektől.
A tervezett átalakítás ugyanakkor nem érinti a csoport magyarországi érdekeltségeit, az Elműt és az Émászt - tudta meg a NAPI Gazdaság Petra Wöllmertől, az EnBW szóvivőjétől. Az EnBW - korábban EVS - az RWE-csoporttal konzorciumban birtokolja a két áramszolgáltató többségét. Előbbiben 26,7, utóbbiban 26,8 százalék a befolyása (az RWE-csoport 55,78, illetve 54,26 százalékkal rendelkezik.) Az Elmű-Émász duót irányító konzorcium érdekessége, hogy az EnBW 34,5 százalékos tulajdonosa a Démász többségi részesedésével is rendelkező Electricité de France, így közvetve a francia cég is befolyással rendelkezik a két áramszolgáltatóban.
Mint Wöllmer elmondta, nem tervezik eladni kisebbségi részesedésüket. Az EnBW elégedett a magyar érdekeltségek teljesítményével, így nem lát semmilyen okot arra, hogy változtasson a jelenleg fennálló helyzeten.
