A tőzsdei társaságok számára a jövő hét csütörtök (augusztus 14-e) jelenti a határidőt első féléves gyorsjelentésük közzétételére. Az A kategóriás társaságok közül eddig a Richter és a Zwack rukkolt elő első hathavi adataival. A kisebb kibocsátók sem állnak jobban, eddig a Hungagent és az EHEP jelentett az „alsóházból”. A cégek zöme szokás szerint az utolsó pillanatra hagyja a jelentés közzétételét, az általunk megkérdezett társaságok közül csak az Antenna Hungária, a BorsodChem, a Démász, az Egis, a Globus és a Synergon teszi közzé 14-e előtt az adatait. A piaci-elemzői várakozások ugyanakkor a gyorsjelentések előtt aligha befolyásolják majd hosszú távon a tőzsdei folyamatokat. A szabadságról hazatérő szakemberek több mint fele csak e hét második felében készül majd el konkrét első féléves prognózisával.
