Veszteséggel zárta az idei első félévet a BÉT egyik legkevésbé likvid papírját kibocsátó Első Hazai Energia-portfólió Rt. (EHEP). A többnyire tőzsdén kívüli értékpapírügyletekkel foglalkozó társaság az idén jobb híján állampapírban fialtatta pénzét, ami közel sem hozott akkora bevételt, hogy nyereségesen tudjon működni az egyébként takarékos, mindössze egy főt foglalkoztató vállalkozás.
A társaság mínusz 9 millió forintot mutató mérleg szerinti eredményéért is a portfóliókezelési tevékenység minimális eredménye okolható, a profitot biztosító tőzsdén kívüli ügyletek ugyanis az első félévben a megfelelő befektetési lehetőség hiánya miatt elmaradtak. Az előző év végén végrehajtott portfóliótisztítás után az EHEP eszközeinek mindössze 1,2 százalékát tartotta BÉT-es (B kategóriás) papírokban, 58 százalékát nem nyilvános társaságokban lévő részesedések teszik ki. (Köztük a Buda-Cash Brókerház egy kisebb részvénycsomagjával, lásd NAPI Gazdaság, 2003. január 8., 9. oldal.) A pénz 19 százaléka állampapírban kamatozik. Gondot jelentett a társaságnak, hogy a múlt év végén halasztott fizetéssel értékesített részvényeket, s a mintegy 100 millió forintos vételár az első félévben nem folyt be.
