BUX 139833.38 0,15 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Intézményi befektetők vennék az FHB-t

2003. augusztus 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy darab százezer forint névértékű Földhitel- és Jelzálogbank Rt. (FHB)-törzsrészvényt adott el a bank a saját kézben lévő részvénypakettjéből július 30-ai dátummal a Mehib Rt.-nek. Az eladás technikai jellegű volt, ugyanis a bank nyilvános részvénytársaságként működik, ám részvényei egy kézben koncentrálódtak, amit a nyilvános társaságoknál a törvény nem enged meg. Ezért szükséges volt egy másik tulajdonos bevonása. Ez azonban nem jelent valódi eladást, hiszen a Mehib Rt. 100 százalékban állami tulajdonban van - tudtuk meg a pénzintézettől.
Az FHB őszre tervezett tőkepiaci, elsősorban tőzsdei privatizációja várhatóan jelentős érdeklődés mellett zajlik majd le. Már eddig is számos intézményi befektető - így biztosítótársaságok - jelezték érdeklődésüket, amelyek akár a leendő közkézhányadból is hajlandóak vásárolni.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet