Tovább javult a BÉT egyetlen internetes társaságának - az év elején még csődközelben lévő - econet.hu-nak a pénzügyi helyzete. A likviditási válságból a Kaptár Rt. segítségével kikapaszkadó társaság igazgatósága június végén zártkörű tőkeemelésről határozott, a feltőkésítésre a cég üzleti partnerei kaptak lehetőséget. (Információink szerint ezek a Glia Kft., a BCS Consulting Kft., az Irodahasznosító Kft. és a Tremindex Rt. voltak.) A tőkeemelés jogával valamennyi társaság élt is, így 118,5 millió forint friss tőke érkezett az internetes társasághoz. A pénzt az econet.hu akvizícióra szánja (amelynek részletei egyelőre nem ismeretesek), valamint egy magyar vállalat, az MHX Kft. és az általa kifejlesztett Ivy nevű weblapkészítő szoftver beszerzésére kívánja fordítani. Az econet.hu által használt Webgyár mellé azért kell új szoftvert beszerezni, mert míg az előbbi Linux- és Unix-hátterű rendszerek esetén használható, addig az utóbbi a Microsoft .net technológiáját támogatja.
Rendkívüli közgyűlést is tartott tegnap az econet, amelyen jelentős személyi változások történtek, lemondott ugyanis igazgatósági tagságáról Both Vilmos és a korábbi tulajdonos Bencsik Attila. A közgyűlésen természetesen a tőkeemelésben részt vevő cégek még nem képviseltették magukat, ám információink szerint az új igazgatósági tagok kinevezése már velük egyeztetve történt. (Az igazgatóságba Bakos Bálintot, Korda Sándort és dr. Balázs Csabát választotta be a közgyűlés.)
A megjelent részvényesek döntöttek az igazgatóság javadalmazásáról is. Az it- és fb-tagok - akárcsak eddig - ezután sem kapnak fizetést, ám a közgyűlés döntésének értelmében 2003. augusztus 1-től minden hónap után ezer darab econet.hu-részvény névértéken történő megvásárlására lettek jogosultak.
