BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz amerikai hírek rántották le a BUX-ot

2003. július 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX a nap első felében folytatta hétfőn megkezdett emelkedését, s a mutató délután már a 8200 pontos határt ostromolta. A zárás előtt napvilágot látott rossz amerikai fogyasztói bizalmi index azonban Budapesten is kirántotta a talajt az árfolyamok alól, s az ennek következtében meredek zuhanásba kezdő index záráskor már előző értékénél 0,3 százalékkal kevesebbet, 8147 pontot mutatott. A virtuális parketten az elmúlt napok átlagánál több, mintegy 7 milliárd forintnyi részvény fordult meg.
A legnagyobb érdeklődés az OTP-papírok adásvételét kísérte, a bank részvénye több mint 2,5 milliárd forintos forgalmat generált tegnap, nem sikerült azonban megismételnie hétfői jó teljesítményét, a tegnapi zárásban ugyanis már előző napi áránál 0,7 százalékkal alacsonyabban, 2190 forinton forgott. Veszteséggel zárt a hétfői nagy nyertes Matáv is. A nap végén a hétfői árnál 7 forinttal olcsóbban, 802 forinton kereskedtek a cég papírjaival.
Tovább drágult viszont a Richter, a gyógyszergyári papírért a kereskedés végén már 18 385 forintot fizettek. A nap legnagyobb részében egy százalékkal előző ára felett forgott a Mol, délután 5615 forintot is adtak az olajipari papírokért. A tengerentúlról érkezett rossz hírek azonban eladásra késztették a befektetőket a Mol-piacon is, így a részvény a zárásban mindössze 10 forinttal állt magasabban előző értékénél.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet