Tomislav Dragicevic, az INA horvát olajtársaság elnöke a Vecernji List című zárgábi napilap tegnapi számában vitába szállt azokkal a horvát sajtóban az utóbbi hetekben gyakran megjelenő nézetekkel, hogy a Mol 505 millió dollárért olcsón jutott volna az INA 25 százalékához. E nézeteket a horvát honvédő háború veteránjainak szervezete - amely a privatizációs törvény szerint az INA 7,5 százalékának várományosa -, egyes vállalati vezetők és Zvonko Zubak ismert fegyver-nagykereskedő hangoztatták. E körök nem kevesebb, mint 7 milliárd dollárra taksálták az INA értékét (miközben a Mol tőzsdei kapitalizációja 2,3 milliárd dollár), ám ehhez a még a föld mélyén rejtőző olaj- és gázkészleteket is világpiaci áron kellett beszámítani.
Az INA elnöke elmondta, hogy a Mol szeptember végén, legkésőbb október közepén veheti birtokba új szerzeményét. Ezután kerülhet sor a 7,5-7,5 százalékos, veteránoknak, illetve munkavállalóknak szánt pakett kiosztására, majd ezt követően az INA tőzsdére vitelére.
