BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erős emelkedéssel kezdett a BUX

2003. július 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rég nem látott emelkedéssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A BUX, párhuzamosan a vezető európai mutatókkal, egész nap folyamatosan erősödött, s mivel valamennyi vezető részvény piacán optimista hangulat uralkodott, az emelkedést ezúttal semmi sem fékezte. A kitartó erősödésnek köszönhetően a mutató a piac zárásakor már 182 ponttal pénteki értéke felett, 8173 ponton állt. A forgalom 5 milliárd forint környékén alakult.
A vezető papírok közül a Matáv teljesített tegnap a legjobban. Az olcsón megúszott GVH-büntetés (a Westelt szankcionálták, a Matávot nem) is minden bizonnyal közrejátszott abban, hogy a cég papírjai 3,7 százalékkal, 809 forintra drágulhattak. Az ING vételről erős vételre módosította a Mol-papírok ajánlását, 8200 forintos célárfolyamot határozva meg. A közel kétmilliárd forintos forgalmat generáló cég részvényei 125 forinttal közelebb kerültek tegnap e célhoz, az utolsó üzletet már 5550 forinton kötötték a cég részvényeire. Az állítólag horvát akvizíciós célpontokat is kereső OTP 1,8 százalékkal lett drágább. Jól teljesítettek tegnap a gyógyszergyári részvények is. A Richter 1,6 százalékkal, 18 295 forintra erősödött, a szektortárs Egis jegyzése pedig pénteki árához képest 2,1 százalékkal magasabbra, 7625 forintra kapaszkodott. Kiugró forgalom mellett drágult a Synergon, papírjai 5,3 százalékos emelkedést követően 520 forinton cseréltek gazdát a piac zárásakor.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet