Horváth Gergely, a Keler Rt. vezérigazgatója szeptember közepétől - a szakosított pénzintézetté válás előkészületeinek befejeztével- a Budapest Bankhoz távozik. A vezérigazgató a NAPI Gazdaságnak elmondta, hogy hat éve vezeti a magyar tőkepiac elszámolóházát, éppen befejeződött a szervezeti keretek áramvonalasítása, ráadásul a jelek szerint idén is tervek feletti, a tavalyi szinthez hasonló eredményt sikerül elérni, így szerinte az intézmény nem fogja megsínyleni távozását. Horváth a Budapest Bank vállalati ügyfelekért felelős vezérigazgató-helyettesének posztját tölti majd be.
A két tőzsde 25-25 és a jegybank 50 százalékos tulajdonában lévő Keler Rt. tavaly - terveit messze túlteljesítve - 1 milliárd 465 millió forintos adózott eredményt ért el, saját tőkéje pedig megközelíti a 12 milliárd forintot. Az elszámolóház tulajdonosai a szeptember 17-ére összehívott közgyűlésen szavaznak a szakosított pénzintézetté váláshoz szükséges társasági dokumentumok elfogadásáról; a menetrend szerint - ha a PSZÁF engedélye is megérkezik - 2004 januárjától e formában működik tovább a Keler. A NAPI Gazdaság információi szerint a Keler vezetésére Dudás György jelenlegi vezérigazgató-helyettes a legesélyesebb.
