BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra 8000 felett a BUX-index

2003. július 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

ä Mezősi Tamás
A nyitás után fölfelé vette az irányt tegnap a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, s az emelkedő trend végig kitartott. Az emelkedést a Richter kivételével valamennyi blue chip támogatta, így a mutató a szerdai értékénél 0,4 százalékkal magasabban, 8020 ponton zárhatta a napot. A forgalom szerdához képest ugyan visszaesett, de azt figyelembe véve, hogy a nyári uborkaszezon kellős közepén tartunk, a parketten megfordult 5 milliárd forintnyi részvénymennyiség jónak mondható. Tegnap semmivé foszlott a Richter szerdai erősödése. A részvény a visszacsúszást fékezni képes vásárlók híján egész nap meredeken lefelé tartott, s így a mindössze 400 millió forintos forgalmat generáló papír az előző napi értékénél 2,7 százalékkal alacsonyabban, 18 ezer forinton zárt. A szektortárs Egis kiugró - 660 milliós - forgalom mellett 3,3 százalékkal lett olcsóbb, a papírjaiért záráskor már csak 7350 forintot fizettek. A nyár eleji szintre kapaszkodott fel tegnap a Mol. A három hete még 5050 forinton jegyzett részvény csütörtökön egész nap kitartóan emelkedett, s a záráskor már csupán hajszálnyival 5500 forint alatt, a szerdai értékénél 1,8 százalékkal magasabban jegyezték.
Megállni látszik az OTP két hete tartó lejtmenete. A bankpapír tegnap 1,3 százalékkal erősödni tudott, ilyen mértékű drágulásnak utoljára három hete örülhettek a tulajdonosok. Emelkedéssel zárt tegnap a Matáv is, a távközlési részvények 1,6 százalékos erősödést követően 785 forinton forogtak.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet