BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolcezer alá csúszott a BUX

2003. július 21. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Akárcsak a vezető európai börzéken, a Budapesti Értéktőzsdén is lefelé tartottak az árfolyamok a hét első kereskedési napján. Erős eladói nyomás alatt csúszott lefelé tegnap a Matáv és a Richter kurzus, s az indexet támogatni képtelen blue chip híján a BUX egész nap folyamatosan vesztett értékéből. Az előző napoknál kisebb, 4,4 milliárd forintos forgalmat hozó hétfőt a BUX 1,4 százalékkal pénteki értéke alatt, 7967 ponton zárta.
A legnagyobb érdeklődés az OTP-papírok adásvételét kísérte, a bankpapír forgalma megközelítette az 1,8 milliárd forintot. A frissen vásárolt bulgáriai leányvállalat, a DSK eredményét azonban nem fogadta osztatlan siker a piacon, az elmúlt két hétben jobbára lefelé tartó OTP-kurzus további 0,8 százalékkal süllyedt. Lefelé korrigált a pénteki nagy nyertes Richter árfolyama, a részvény tegnap 2,4 százalékot veszített értékéből. Még nagyobb veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni a szektortárs Egis tulajdonosai, a kisebbik gyógyszergyári részvény 4,2 százalékkal lett olcsóbb. A Matáv a múlt hetinél némileg aktívabb piacon veszített 2,8 százalékot értékéből, záráskor már csak 775 forintot fizettek papírjaiért. A vezető részvények közül 0,3 százalékos gyengüléssel a Mol vészelte át legjobban a napot.
Az európai versenyhatóság felvásárlást engedélyező döntésére válaszul kiugró forgalom mellett 5 százalékkal drágultak a Brau részvényei. Folyatta a száguldást a BorsodChem is, 13 600 forintra erősödött.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet