Finisébe ért a Forrás-jegyzés, a tegnap a tőzsdén vásárolt jegyekkel már nem lehet jegyezni, emiatt esett immár második napja limittel a kárpótlási jegy tőzsdei kurzusa. A 728 forintos zárás mintegy 40 százalékos áresés az egy héttel ezelőtti szinthez képest. A vevői oldalt az utóbbi fél évben láthatóan azok adták, akik a Forrásra vettek, most azonban szinte csak - megkésett - eladók vannak a piacon.
A jegyzés eredményeiről ugyan továbbra sincs számszerű adat - megfigyelők 13 ezerre teszik a tegnapig leadott jegyzések számát és 600-700 millióra az eddigi alanyi jogosultak által leadott jegyzések névértékét -, de látható, hogy folyamatosan nő az érdeklődés a Forrás-csere iránt. A NAPI Gazdaság információi szerint tegnap több nagybefektető jegyzett egyenként több száz millió, együttesen egymilliárdnál jóval több Forrás-részvényt (természetesen valamennyien törzsrészvényt igényeltek) és a napi jegyzésszám is rekordot döntött. Az alanyi kárpótoltaknál jellemző a 100 ezer alatti, nem ritkán a 20-30 ezres jegyzési összeg, s elég sokan választják közülük a minimum 5 százalékos elsőbbségi osztalékra jogosító sorozatot.
A jegyzés 18-án, pénteken zárulna, de a forgalmazásról szóló PSZÁF-határozat elvileg lehetővé teszi a 19-i zárást. Ezért a jegyzőhelyek egy része (a pontos lista a www.forras.hu-n mától vélhetően olvasható) szombaton délelőtt is nyitva tart.
A jegyzés eredményét várhatóan kedden teszik közzé. Megfigyelők szerint a váratlanul megnőtt jegyzési kedv ellenére sem valószínű, hogy az alanyi - allokációs elsőbbséggel bíró - jegyzések értéke jóval meghaladná az egymilliárd forintot. A közepes és nagyobb befektetők (ezer jegy feletti) jegyzéseinek összege valószínűleg eléri a 3 milliárd forintot. Összességében elképzelhető, hogy a 8,6 milliárdnyi felajánlott Forrás-papír fele nem kel el szombatig, ebben az esetben a PM-nek és az ÁPV-nek el kell gondolkodnia arról, hogy mi legyen a megmaradt részvényekkel, illetve a kárpótlási jegyekkel. A jelek szerint előbbiekből lesz több.
