BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szombaton túlóráznak a Forrás jegyzőhelyei

A legutolsó kárpótlásijegy-cserének szánt Forrás-jegyzésből már csak két egész nap van hátra, de a nagy érdeklődésre való tekintettel (állítólag már 13 ezer alanyi jegyző van) a jegyzőhelyek egy része szombat délelőtt is nyitva tart.

2003. július 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Finisébe ért a Forrás-jegyzés, a tegnap a tőzsdén vásárolt jegyekkel már nem lehet jegyezni, emiatt esett immár második napja limittel a kárpótlási jegy tőzsdei kurzusa. A 728 forintos zárás mintegy 40 százalékos áresés az egy héttel ezelőtti szinthez képest. A vevői oldalt az utóbbi fél évben láthatóan azok adták, akik a Forrásra vettek, most azonban szinte csak - megkésett - eladók vannak a piacon.
A jegyzés eredményeiről ugyan továbbra sincs számszerű adat - megfigyelők 13 ezerre teszik a tegnapig leadott jegyzések számát és 600-700 millióra az eddigi alanyi jogosultak által leadott jegyzések névértékét -, de látható, hogy folyamatosan nő az érdeklődés a Forrás-csere iránt. A NAPI Gazdaság információi szerint tegnap több nagybefektető jegyzett egyenként több száz millió, együttesen egymilliárdnál jóval több Forrás-részvényt (természetesen valamennyien törzsrészvényt igényeltek) és a napi jegyzésszám is rekordot döntött. Az alanyi kárpótoltaknál jellemző a 100 ezer alatti, nem ritkán a 20-30 ezres jegyzési összeg, s elég sokan választják közülük a minimum 5 százalékos elsőbbségi osztalékra jogosító sorozatot.
A jegyzés 18-án, pénteken zárulna, de a forgalmazásról szóló PSZÁF-határozat elvileg lehetővé teszi a 19-i zárást. Ezért a jegyzőhelyek egy része (a pontos lista a www.forras.hu-n mától vélhetően olvasható) szombaton délelőtt is nyitva tart.
A jegyzés eredményét várhatóan kedden teszik közzé. Megfigyelők szerint a váratlanul megnőtt jegyzési kedv ellenére sem valószínű, hogy az alanyi - allokációs elsőbbséggel bíró - jegyzések értéke jóval meghaladná az egymilliárd forintot. A közepes és nagyobb befektetők (ezer jegy feletti) jegyzéseinek összege valószínűleg eléri a 3 milliárd forintot. Összességében elképzelhető, hogy a 8,6 milliárdnyi felajánlott Forrás-papír fele nem kel el szombatig, ebben az esetben a PM-nek és az ÁPV-nek el kell gondolkodnia arról, hogy mi legyen a megmaradt részvényekkel, illetve a kárpótlási jegyekkel. A jelek szerint előbbiekből lesz több.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet