BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyedik napja gyengül az OTP

2003. július 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Meredek emelkedéssel kezdte a tegnapi napot a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a BUX a nyitást követő percekben már majd egy százalékkal keddi értéke fölött állt. Az árakat komolyabban befolyásolni képes hír híján egészen a délután közepéig e szint közelében ingadozott a mutató, ám a költségvetés főbb számainak és a 2008-as eurócsatlakozásnak a bejelentésére visszaeséssel reagált a piac. A 8 milliárd forintos forgalmat hozó napot az index végül az előző értékénél 0,2 százalékkal magasabban, 8031 ponton zárta.
Egy röpke reggeli fellendüléstől eltekintve egész nap lefelé csordogált a 3,6 milliárd forint fölötti fogalmat generáló OTP kurzusa. A negyedik napja gyengülő bankpapír tegnap további 1,2 százalékot veszített értékéből, a piac zárásakor már csak 2225 forintot fizettek érte. A keddi nagy nyertes Richter tulajdonosai is veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni tegnap, az egy nappal korábban 3 százalék feletti drágulást produkáló papír ezúttal fél százalékot veszített értékéből.
Felfelé menetelt az INA-ért folyó versenyt nem hivatalos források szerint már megnyert Mol. Az olajipari cég papírjainak jegyzése a nyitást követően 5320 forintra ugrott, ahonnan a piac zárásáig nem is tágított. Továbbra is pangó piacon drágult tegnap a Matáv. A 800 forintos szinttel folytatott ádáz küzdelemből azonban végül vesztesen került ki a papír, utoljára 799 forintot fizettek érte.
Szerdán is folytatódott a BorsodChem-papírok száguldása, a vegyipari cég részvényeiért a tegnapi zárásban már 13 ezer forintot fizettek.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet