A tegnapi nyitásban ugyan lefelé vette az irányt a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, ám a beinduló Richter- és Mol-vásárlásoknak köszönhetően gyorsan emelkedésbe fordult a mutató. Az elmúlt napokban megszokottnál magasabb - 7,3 milliárd forintos - forgalmat hozó napot a BUX végül 8014 ponton, hétfői értékénél 0,4 százalékkal magasabban zárta.
Hatalmas érdeklődés mutatkozott a Richter-papírok iránt, a gyógyszergyári részvényből közel 2,4 milliárd forintnyi fordult meg a tőzsdén. A reggel 17 ezer forinton is forgó papír délben meredek emelkedésbe kezdett, s zárás előtt ezer forinttal magasabban cserélt gazdát. Noha jegyzése a kereskedés végére valamelyest visszaesett, ám 17 800 forintos záróáránál tavaly május vége óta nem látott magasabbat a piac.
A szektortárs drágulása jótékony hatással volt az Egisre is, a társaság részvényei 2,5 százalékkal erősödtek. A továbbra is pangó Matáv-piacon egész nap lefelé csúszott az árfolyam, a távközlési részvényért záráskor már csak 790 forintot fizettek.
Az OMV állítólagos INA-ellenajánlata és a sajátrészvény-vásárlások nem hozták különösebben lázba a Mol-piacot, a cég részvényei 0,8 százalékkal, 5240 forintra erősödtek. Az OTP-papírok 1 százalékot veszítettek értékükből.
Pár napi megtorpanás után folytatta száguldását a BorsodChem, árfolyama 7 százalékos drágulást követően újabb csúcsot döntve, 12 785 forinton zárt. Civin János részvényvásárlásának köszönhetően erősödött a Humet is, az utóbbi időben igen hektikusan ingadozó részvény 17 százalékkal drágult.
