A Magyar Nemzeti Bank 50 és a két tőzsde 25-25 százalékos tulajdonában lévő központi elszámolóház, a Keler Rt. tegnapi közgyűlése szentesítette az utóbbi hetek személyi változásait. A Budapesti Árutőzsde korábbi elnöke, Kovács Attila lemondott igazgatósági tagságáról, helyét Kobulniczky Tamás foglalta el. A BÉT által delegált Báthory Balázs is elhagyta a tőkepiac területét, lemondása után Horváth Zsolt, a BÉT vezérigazgatója képviseli az értékpapírpiacot a Keler élén. Az igazgatóság elnöke továbbra is Lantos Csaba, Horváth Gergely pedig vezérigazgatóként vesz részt az igazgatóság munkájában. A felügyelőbizottságba a BÁT részéről Keresztesi Szergej, a BÉT részéről Katona Zsolt került. A Keler Rt. következő, a hitelintézetté való átalakulásról döntő rendkívüli közgyűlését szeptember 17-én tartja.
