László Csaba pénzügyminiszter tegnap délelőtt újságírók kíséretében látogatott meg Esztergomban egy helyi takarékszövetkezetet, és személyesen tájékozódott a Forrás-jegyzés körülményeiről. A pénzügyminiszter elmondta, a kormány - választási ígéretét teljesítve - a portfóliótársaság részvényeinek felajánlásával szeretné biztosítani, hogy megálljon a kárpótlási jegyek értékvesztésének már öt éve zajló folyamata. Ismét elhangzott a pénzügyminiszter kedvenc hasonlata: a kárpótlási jegy olyan, mint a kártyaadósság: előbb vagy utóbb, de a törlesztés becsületbeli ügy.
A július 18-ig tartó jegyzés során eddig - a pénzügyminiszter szerint - mintegy tízezren cserélték jegyüket Forrás-részvényre. A Forrás-tulajdonosok között vannak tízezer forintnyi kárpótlási jegyet beadók és olyan befektetők is, akik százmilliós jegycsomagokat vásároltak össze.
A tízezres jegyzőszámról elhangzott miniszteri információt a lapunk által megkérdezett forgalmazók nem tudták megerősíteni, miként az sem valószínű, hogy a valóban várható százmilliós nagyságrendű jegyzések már megtörténtek volna. A tőzsdén tegnap mindenesetre 1100 forintig esett a kárpótlási jegy - még mindig 450 forinttal drágább, mint tavaly ilyenkor -, mert a jelek szerint a Forrás-bevásárlások már befejeződtek. A Forrás-részvény tőzsdei bevezetése augusztus első hetére várható.
