BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A titkosszolgálat is nyomozott a K&H-ügyben

A K&H-csoport brókercégének ügyében a titkosszolgálat is nyomozott és tárt fel szabálytalanságokat. A bank szerint egyetlen munkavállaló és csak az ügyfelek szűk köre érintett.

2003. július 6. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tóth András, a polgári titkosszolgálatokat felügyelő politikai államtitkár megerősítette az Econews információját, mely szerint a K&H Equities ügyében a titkosszolgálat is nyomozott és feltárt szabálytalanságokat. (Az államtitkár még Pannonplast-ügyként említette a - mindinkább a lebonyolító befektetési szolgáltatóhoz kapcsolódó - tőkepiaci skandalumot.) Kiderült, hogy a vizsgálat az ügyfélpénzek kezelésére összpontosult.
A K&H Bank kommunikációs igazgatósága lapunk érdeklődésére tegnap újabb közleményt adott ki. Ebből kiderül, hogy a brókerház mindazon ügyfelekkel megkezdte a kapcsolat felvételét, akiket a feltárt szabálytalan befektetési tanácsadói ügyletek érinthetnek. A bank kiemeli, hogy a szabálytalan ügyletek „egy munkavállalóhoz, egy befektetési tanácsadóhoz kötődnek és az Equities ügyfeleinek nagyon szűk körét érintik”. A brókercég tulajdonosai a munkavállalóval kapcsolatban megtették a szükséges jogi lépéseket és bejelentéseket a hivatalos szervek felé.
A bank kommunikációs osztálya sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta lapunk feltételezését, hogy az érintett munkavállaló Kulcsár Attila, aki az ügy kirobbanásáig a bankcsoport vezetésének bizalmát élvezve gyakorlatilag ellenőrzés nélkül kezelte a brókerházhoz kapcsolódó kiemelt ügyfelek nagyobbik hányadának pénzét. (Azért befektetési tanácsadóként, mert a brókerháznak nincs jogosítványa vagyonkezelésre.) Kulcsár Attilát az utóbbi napokban sikertelenül próbáltuk elérni telefonon, állítólag külföldön tartózkodik. A bankcsoportnál már alighanem megszületett az ügyfélpénzek kezelésével kapcsolatos büntetőfeljelentés is, amely ismeretlen tettes ellen irányul. Az ügy kulcsfigurája minden bizonnyal Kulcsár, de őt külföldön tartózkodása miatt még nem sikerült kihallgatni.
Nem biztos, hogy a mind szélesebbre dagadó brókerházi üggyel összefügg, ennek ellenére érdekes, hogy a K&H Alapkezelő által kezelt alapokból az utóbbi időben meglehetősen nagy tőke áramlott ki. A K&H Pénzpiaci Alapból június 19-én 4, 24-én 8 milliárd forintot vontak ki, a bankcsoport kötvényalapjából pedig ugyanaznap további 3 milliárdot.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet