Az európai piacokkal párhuzamosan lassan, de kitartóan araszolt tegnap felfelé a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A szerdai záróértékén nyitó BUX különösebb megbicsaklás nélkül érte el 7933 pontos, a szerdainál 0,7 százalékkal magasabban fekvő záróértékét. A forgalom valamivel az elmúlt napok átlaga alatt maradt, 5,1 milliárd forint összértékű részvény fordult meg. A legkeresettebbnek az Albánia felé is kacsingató OTP bizonyult. Az immár negyedik napja dráguló bankrészvény jegyzése zárásra 2,3 százalékkal, 2350 forintra emelkedett, s ezzel már-már ledolgozta a sáveltolást követő forintmizéria miatti veszteségeit. A Matáv-piac közel sem volt annyira lendületes, mint egy nappal korábban, a távközlési részvény mindössze fél százalékot tudott erősödni. Újabb olajszállítási megállapodást kötött a Mol a Jukosszal, a biztos alapanyag-ellátás hírét 0,6 százalékos drágulással honorálta a piac. A blue chipek közül egyedül a Richter zárt veszteséggel. A gyógyszergyári részvény ugyan a nap elején pillanatokra még szerdai záróára fölé kapaszkodott, ám a délután megjelent eladók a kereskedés végére előző áránál 1,8 százalékkal mélyebbre, 16 605 forintra szorították le.
Jelentős forgalmat generált az új stratégiával előrukkoló Rába. A győri cég papírjaiért napközben ugyan ezer forintot is fizettek, ám zárásra - az előző napinál még mindig 2,7 százalékkal magasabban lévő - 960 forintos szintre csúszott vissza. A forgalmazási szerződések megkötése nyomán limittel, 20 százalékkal emelkedett a Humet árfolyama.
