BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogytak a Globus mellől a részvényesek

2003. június 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Alapvetően technikai okok teszik szükségessé a Csabai Konzervgyár Rt. és a debreceni konzervgyárat birtokló Deko-Food Rt. Globus Rt.-be olvadását - mondta el Jéhn József, a társaság alelnöke a NAPI Gazdaságnak. A kisebbségi részvényesek kivásárlása után immár mindkét társaság a Globus 100 százalékos leányvállalata, s így semmi sem indokolja, hogy külön jogi személyiségként működjenek tovább. A beolvadásról először július 25-én dönt a Globus közgyűlése (NAPI Gazdaság, 2003. június 19., 9. és 10. oldalak), az egyesülés vagyonmérleg-tervezetét ezután készítik majd elő. Ha létrejön a fúzió, akkor arra legkorábban ősszel kerül sor. Eredmény szempontjából a Globust alig érinti a beolvadás. A cégek eszközeit ugyan felértékelik, az így elért értéknövekmény azonban az értékhelyesbítés soron jelenik majd meg a konzervcég mérlegében - mondta el az alelnök.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet