BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Palotás is nyert a Postabankon

2003. június 22. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Palotás János ismert üzletember, a Postabank egykori igazgatósági tagja és többszöri nagy üzletfele is megnyerte a maga perét az állammal szemben. A Legfelsőbb Bíróság pénteken kihirdetett másodfokú, jogerős ítéletében megállapította, hogy Palotásnak, amikor 1998 tavaszán 140 százalékon 34 ezer Postabank-részvényt vett összesen 473 millió forintért, volt információja a bank helyzetéről, a befektetés kockázatos voltáról, így kártérítés nem illeti meg. Ugyanakkor őrá is vonatkozik a több jogerős ítéletben megállapított tényállás, amely szerint az államnak 106,21 százalékos árfolyamon kellett volna ajánlatot tennie a kisrészvényeseknek, amikor 1998-ban meghatározó tulajdonossá vált a Postabankban.
Az ítélet szerint az államnak Palotás – időközben 5 forintos névértékre leszállított – részvényeit is 10 621 forintos árfolyamon kell megvennie. A fizetendő összeg a csaknem ötéves kamat miatt nőtt 700 millió forintra. Mint ismeretes, Palotás annak idején a büki golfpályában meglévő érdekeltségét adta el a Postabanknak és a kapott pénzből vett a bank értékpapírcégétől 140 százalékos Postabank-papírokat, amikor az OTC-piacon már valamivel névérték felett bőven lehetett kapni a papírból.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet