BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A második napon...

2003. június 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Alaposan megbolygatta a részvénypiacot is a forintgyengüléssel párosult sáveltolás; hatalmas, 18 milliárd forintos forgalom mellett egyértelműen a nagy exportőr cégek árfolyama emelkedett. Az optimizmus az első percekben volt a legnagyobb, a BUX a 8402 pontos nyitást követően hamar 8541 pontig szaladt fel, majd a kereskedés hátralévő részében szép lassan csordogált lefelé. Záráskor már csak 8411 ponton, előző napi záróértékénél 17 ponttal magasabban állt.
A nap nyertese a Richter volt, a forintgyengülés nyomán feltámadt kereslet kora reggel 17 400 forintig nyomta fel az árfolyamot. A lendület itt kifulladt valamelyest, a zárás azonban még mindig 300 forinttal 17 000 forint felett találta a független gyógyszergyártót (forgalma 5,5 milliárd forintra rúgott). Az Egis-rajongók kezdetben úgy gondolták, hogy a cég részvényei csatlakoznak a nagy testvérhez, s reggel 8640 forintig hajtották fel az árat, délutánra azonban 8350 forintig süllyedt vissza.
Beesett viszont a Mol és az OTP, előbbitől a forintgyengüléssel emelkedő alapanyagárak miatt tarthattak a befektetők. A nagybankot viszont a DSK-ért fizetendő vételár euródrágulás miatti növekedése és a várt kamatemelkedés miatt adhatták az átlagnál jobban. Az olajrészvény nap közben 5500 forintig csúszott, a banké 2390 forintig gyengült. Tovább menetelt viszont a BorsodChem, a folyamatosan felfelé tartó részvényt napközben már csak 5 forint választotta el a 10 000 forintos álomhatártól. A jegy is folytatta diadalmenetét, 1295 forinton is járt.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet