Rég nem látott hektikussággal mozgott a forint-euró kurzus 2003-ban. Az évet 235,90 forintos áron kezdte az euró és az MNB január 17-i kamatdöntése előtt már a sáv 234,69 forintos széléhez tapadt. Ekkor egyetlen nap alatt 243,72-ig ugrott az árfolyama, január 23-án pedig már 248,39-ot ért a közös valuta. Ezt a szintet május végéig nem is lépte át újra, ám a múlt héten 246-ról elindult fölfelé. (Talán megint voltak jól értesült szereplők a piacon?) Június 4-én 256,41 forinton zárt, ezután következet a tegnapi, csaknem 12 forintos ugrás. A csúszó leértékelés első évében, 1995-ben ennél nominálisan is nagyobb volt a mozgás - százalékban még inkább -, ám akkor az iránya nem változott és a kormányzati tényezők is ugyanazt mondták egész évben az árfolyam-politikáról. Emiatt a piaci szereplők jobban tudtak alkalmazkodni a helyzethez. Alighanem az idei év lesz hosszú idő óta az első, amikor a gazdaság minden szereplője - exportőr, importőr, bank - üzleti beszámolóiban kárhoztatni fogja az árfolyam-politikát, vagy annak az év első vagy a második felében követett iránya miatt...
