A Fotex Rt. továbbra is arra készül, hogy a jelenleg 99,6 százalékban tulajdonában lévő FTC Rt. részvényeit megfelelő időpontban bevezesse a Budapesti Értéktőzsdére, ám a pénteki botrányos események fényében elképzelhető, hogy erre akár két évet is kell még várni - mondta a NAPI Gazdaság kérdésére Kenedi Róbert, a Fotex Rt. vezérigazgatója, aki maga is szemtanúja volt a Fradi-pályán történteknek.
A vezérigazgató kijelentette, az FTC százéves értékeit néhány tucat bűnöző nem teheti tönkre, ám az események alkalmat adnak arra, hogy végre a kormányzat is komolyan vegye a problémát, és a pályákon is érvényt szerezzen a törvényeknek. A Fotex-csoport két éve szállt be az FTC Rt.-be, és vállalta, hogy 2004-ig négy részletben összesen 2,4 milliárd forintot fizet a klubnak. A harmadik 600 milliós részlet július elsején esedékes. Az FTC 153 milliós jegyzett tőkéjét a közelmúltban 100 millió forinttal emelte, de megfigyelők szerint a tervezett tőzsdei bevezetést még legalább egy nagyobb tőkeemelés előzné meg.
Tavaly Várszegi Gábor, a Fotex elnöke lapunk érdeklődésére (NAPI Gazdaság, 2002. november 22., 11-12. oldal) még arról beszélt, hogy az FTC Rt. tőzsdei bevezetésére legkorábban 2003 szeptemberében kerülhet sor. A mostani helyzetben inkább 2005 tűnik reális időpontnak. Az FTC Rt. mindenesetre most is aktív tagja a BÉT által szervezett Tőzsdeképes Cégek Klubjának, és komolyan veszi a felkészülést a parketten való szereplésre. A péntekihez hasonló botrányt addig sem lehet eltűrni, ám megfigyelők szerint az ilyen esemény egy tőzsdén forgó részvény kibocsátója és részvényesei számára pénzügyileg is katasztrofális következményekkel járhat.
