BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fotex nem száll ki az FTC-ből

A Fradi-pályán történt pénteki botrány ellenére a Fotex Rt. nem tervezi, hogy kiszáll az FTC Rt.-ből, ám könnyen lehet, hogy a fociklub részvényeinek tőzsdei bevezetése akár két évet is csúszik - jelentette ki a NAPI Gazdaságnak Kenedi Róbert, a Fotex Rt. vezérigazgatója

2003. június 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fotex Rt. továbbra is arra készül, hogy a jelenleg 99,6 százalékban tulajdonában lévő FTC Rt. részvényeit megfelelő időpontban bevezesse a Budapesti Értéktőzsdére, ám a pénteki botrányos események fényében elképzelhető, hogy erre akár két évet is kell még várni - mondta a NAPI Gazdaság kérdésére Kenedi Róbert, a Fotex Rt. vezérigazgatója, aki maga is szemtanúja volt a Fradi-pályán történteknek.
A vezérigazgató kijelentette, az FTC százéves értékeit néhány tucat bűnöző nem teheti tönkre, ám az események alkalmat adnak arra, hogy végre a kormányzat is komolyan vegye a problémát, és a pályákon is érvényt szerezzen a törvényeknek. A Fotex-csoport két éve szállt be az FTC Rt.-be, és vállalta, hogy 2004-ig négy részletben összesen 2,4 milliárd forintot fizet a klubnak. A harmadik 600 milliós részlet július elsején esedékes. Az FTC 153 milliós jegyzett tőkéjét a közelmúltban 100 millió forinttal emelte, de megfigyelők szerint a tervezett tőzsdei bevezetést még legalább egy nagyobb tőkeemelés előzné meg.
Tavaly Várszegi Gábor, a Fotex elnöke lapunk érdeklődésére (NAPI Gazdaság, 2002. november 22., 11-12. oldal) még arról beszélt, hogy az FTC Rt. tőzsdei bevezetésére legkorábban 2003 szeptemberében kerülhet sor. A mostani helyzetben inkább 2005 tűnik reális időpontnak. Az FTC Rt. mindenesetre most is aktív tagja a BÉT által szervezett Tőzsdeképes Cégek Klubjának, és komolyan veszi a felkészülést a parketten való szereplésre. A péntekihez hasonló botrányt addig sem lehet eltűrni, ám megfigyelők szerint az ilyen esemény egy tőzsdén forgó részvény kibocsátója és részvényesei számára pénzügyileg is katasztrofális következményekkel járhat.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet