A szlovák pénzpiaci felügyelet (UFT) ma sem hozott döntést a március 20-án a pozsonyi tőzsdén született, a Mol által vitatott 202 ezer darabos Slovnaft-kötés tárgyában. Emiatt a szlovák értéktőzsde a kötés eddig felfüggesztett elszámolását végrehajtotta, ezáltal 1100 koronáról mintegy 1380 koronára emelve a nyilvános ajánlatot megelőző hat hónapos tőzsdei átlagárat.
Mint ismeretes, ez az átlagár képezi az alsó korlátját a Mol által a Slovnaft kisrészvényeseinek kötelezően teendő nyilvános ajánlattétel árfolyamának. A kötés eladói oldalán lévő, 15,5 százaléknyi Slovnaft-részvénnyel rendelkező J&T Group képviselője megelégedéssel vette tudomásul a tőzsde lépését. A Mol ugyanakkor nehezményezi, hogy a felügyelet döntésképtelensége miatt egy véleménye szerint jogtalan kötést elszámolt a tőzsde.
A magyar olajtársaság továbbra is ragaszkodik a felügyeletnek már korábban benyújtott 1200 koronás nyilvános vételi ajánlatához és bírósághoz fordult a vitás kérdés eldöntésére. Mint Felkai György, a Mol kommunikációs igazgatója a NAPI Gazdaságnak elmondta, a nyilvános ajánlat így tovább húzódik és várhatóan a bíróság későbbi döntésétől függ majd annak sorsa. A tét nem kicsi, hiszen a két különböző ajánlati árszint között a teljes vételárat tekintve mintegy 30 millió dollár a különbség. A vitatott kötés tárgyában egy brit európai parlamenti képviselő, Roy Perry kérdést intézett az érintett bizottsághoz, felvetvén, hogy a szlovák felügyelet befolyásmentesen tudja-e lefolytatni a vizsgálatot, és a kötés összhangban van-e a Szlovákiának címzett európai uniós ajánlásokkal.
Maros Sykora, a kisrészvényesek érdekeit képviselő J&T szóvivője kérdésünkre közölte: a kisrészvényesek a hét végi közgyűlést követően még nem fordultak a bírósághoz, mivel egyelőre nincs a kezükben az ülés hivatalos jegyzőkönyve.
