BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A DSK duplázott az első negyedévben

2003. május 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyi egész éves eredményének több mint felét, adózás után 14 millió levás nyereséget ért el az OTP által tegnapelőtt megvásárolt (NAPI Gazdaság, 2003. május 21., 9-10. oldal) bolgár DSK Bank. A bank mérlegfőösszege 2003 első három hónapjában 4,2 százalékkal, 2124 millió levára nőtt. Ez az OTP-csoport konszolidált mérlegfőösszegének csaknem 10 százalékát éri el. A betétállomány 3,3, a zömmel a lakosság részéről fennálló hitelállomány 7,2 százalékkal nőtt negyed év alatt. Különösen figyelemreméltó, hogy a bank ROE mutatója (az éves szintre átszámított adózott eredmény és a mérlegfőösszeg hányadosa) meghaladja a 20 százalékot, amely már összemérhető az OTP-csoport első negyedévben produkált 30 százalékos ROE-jával. (Persze, az első negyedéves számokból egyik bank esetében sem lehet az egész évre vonatkozó következtetéseket levonni, ezért a ROE év közben kissé torzít.)
Wolf László, az OTP vezérigazgató-helyettese a NAPI Gazdaságnak Szófiában elmondta, hogy a DSK Bank tényleges átvételére valamikor a harmadik negyedévben kerül sor, így az OTP-csoport 2003 negyedik negyedévéről beszámoló tőzsdei gyorsjelentésében az OTP Slovensko mellett már a DSK Bank adatai is szerepelni fognak. Ugyanakkor az idei eredmény az átvétel terhei miatt valamivel kevesebb lesz, mint amit a mostani számokból sejteni lehet. A következő egy-másfél évben 18-20 új projekt (a telebank szolgáltatástól az alapkezelésen át a lízingtevékenység fejlesztéséig) fog elindulni, ez több tucat hazai bankszakember átmeneti bulgáriai „bevezetésével” fog járni, ami nyilván kihat a költségekre.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet