A Mátrai Erőmű Rt. éves közgyűlése ismét nagyvonalú osztalékdöntést hozott. A tavaly 47,5 milliárd forintos árbevételt elérő, a német RWE-csoport ellenőrzése alatt álló erőműcég a tulajdonosok gyakorlatilag egyhangú döntése alapján 7 milliárd forint osztalékot fizet, csaknem negyedével többet a tavaly elért 5,68 milliárd forintos adózott eredménynél (ami jóval kevesebb a 2001-es 8,811 milliárdnál), így az eredménytartalék egy részét is igénybe kellett venni.
Az erőmű tavaly részvényenként 2350 forintot, most részvényenként 2044 forintot fizet. A megmaradt 5,7 milliárdos eredménytartalék elvileg még néhány évig lehetőséget biztosítana az eredményt meghaladó kifizetésre, ám erre valószínűleg nem kerül sor. A paksi erőmű részleges kiesése miatt az idén a Mátrai Erőmű (és a Vért is) a tervezettnél több áramot tud eladni az MVM-nek. A cég idei terve 6,5 milliárd forintos adózott eredmény elérése, amelyből részvényenként 1850 forintos osztalék lenne kifizethető. (A 10 ezer forint névértékű papírok a tőzsdén kívüli piacon 120-130 százalékos áron cserélnek időnként gazdát.)
A hosszabb távú tervekről a közgyűlésen kiderült, hogy a meglevő kapacitásokat 2008-tól növelni szeretné a cég. Új blokk építésének, továbbá a szén-gáz vegyes tüzelés alkalmazásának lehetőségét vizsgálják, annak érdekében, hogy a jelenlegi 836 megawattról 1000 megawatt fölé növeljék az erőmű teljesítményét.
