Az OTP akvizíciója utáni első év meglehetősen gyenge eredménye után idén jól kezdte az évet az OTP Banka Slovensko. A bank 2003 első negyedévében 6,3 millió korona nyereséget ért el - jelentette hétfőn a szlovák TASR hírügynökség.
A pozsonyi bank 2002-t még 691 millió korona (csaknem 4 milliárd forint) veszteséggel zárta, mivel 354 millió korona értékben kényszerült ingatlanokat leírni. Az idei tervek minimális, 5-10 millió korona profitról szóltak (NAPI Gazdaság, 2003. február 7., 11-12. oldal), ehhez képest az első negyedév számai (20,867 milliárd koronás mérlegfőösszeg, az egy évvel korábbit 4,6 milliárddal meghaladó, 17,112 milliárd koronás hitelállomány és az OTP tavalyi egymilliárd koronás tőkeemelésének köszönhető 76 százalékos tőkemegfelelési mutató) biztatóak. A bank egyébként tavaly is jól kezdte az évet, az első három hónapban még 26,4 millió korona profitot mutatott ki.
Hódossy Károly, az OTP Slovensko vezérigazgatója korábban lapunknak elmondta, hogy az OTP 2005 végére a 2002 végén 105 ezres ügyfélszám triplázódását, 275 ezer ügyfelet vár. Addigra a szlovák bankok között mérlegfőösszeg alapján most kilencedik helyen áló pénzintézet remélhetően az első öt bank közé kerül.
