BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Térnyerést tervez az IEB tulajdonosa

2003. április 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyi eredményadatokat és az 5 százalékos osztalékfizetést is egyhangúlag szavazta meg az Inter-Európa Bank (IEB) tegnapi közgyűlése. A plénumon a részvényüket a nyilvános ajánlattétel után is megtartó, 4,875 százalékot képviselő részvényesek egy része nem szavazhatott, mert nem regisztrálták részvényüket 8 nappal a közgyűlés előtt. Az újonnan szerzett papírokat még az ajánlattevő SanPaolo IMI Internazionale sem tudta magára íratni, így csak a korábbi 35,509 százalékkal szavazott. A fennmaradó 11,6 százaléknyi szavazó részvényből 9,9 százalékot a SanPaolo-ajánlatot „elutasító", az olasz bankcsoporthoz számos szállal kötődő Santander-csoport tett ki.
A közgyűlés által szentesített adatok szerint az IEB mérlegfőösszege, 0,8 százalékkal növekedve, 174,6 milliárd forintot tett ki, a mérleg szerinti nyereség 1,69 milliárdos adata 8,8 százalékos növekedést takar.
Ezio Salvai vezérigazgató szerint az elmúlt öt év legjobb eredménye után az első negyedév tapasztalatai alapján az idén is igen jól megy a banknak. Az IEB a további fejlődést a lakossági oldalon a lakáshitelben, a vállalati szegmensben a támogatott hitelkonstrukcióktól várja. Konkrét tervszám csak a befektetési területtel kapcsolatban hangzott el: e szerint a társaságnak a tavalyi 2,33 százalék után legalább 3 százalékos részt kell kihasítani a BÉT forgalmából.
A közgyűlés alapszabály-módosítása nyomán tőzsdei kivezetésre csak akkor kerülhet sor, ha valamely befektető kötelezettséget vállal arra, hogy vételi ajánlatot tesz a fennmaradt részvénycsomagra. Sebők Sándor vezérigazgató-helyettes szerint az új tulajdonos ilyen irányú terveiről nincs tudomása.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet