Almás Andor
Jelentős eséssel indult, de innét lassú emelkedés után végül minimális indexcsökkenéssel zárult a Budapesti Értéktőzsde tegnapi napja. A 4,6 milliárd forintos forgalom közepesnek mondható, a vezető részvények ára végül alig változott.
A teljes napi forgalom több mint felét adó Matáv végül pontosan az előző napi szinten fejezte be a kereskedést. Szerény emelkedés következett viszont be a Mol-piacon, itt azonban a befektetők érdeklődése minimális volt, a kétszázmilliót alig meghaladó forgalom az olajrészvény esetében rendkívül alacsonynak számít.
Viszonylag nagy forgalma volt viszont az OTP-nek. A legnagyobb magyar bank igazgatóságának az osztalékfizetés elmaradásával kapcsolatos javaslata csupán minimális árfolyamcsökkenést eredményezett. A tőzsde negyedik blue chipjének, a Richternek a forgalma már nem érte el az egymilliárdot sem, árfolyama pedig még az OTP-nél is kisebb mértékben változott.
Számottevő változások a kisebb részvények piacán sem következtek be, ahol mégis, ott szinte minden esetben csökkenés történt. Kivétel volt ezalól a Rába és a Brau. A gépipari részvény ára minimális mértékben emelkedett, ami az előző napok csökkenése után talán nem volt különösebben meglepő. A sörgyári papír ára már jóval jelentősebb mértékben nőtt, itt talán a hamarosan fizetendő, viszonylag magas osztalék játszhatott szerepet.
Jelentősebb visszaesés következett be az Antenna Hungária, a Danubius és a Fotex részvényeinél. A műsorszóró társaság papírja 2000 ezer forint alá is került, de végül egy kicsivel magasabban zárt. A Danubius viszont a nap végére nem tudta megtartani a 3 ezer forintos szintet.
