BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még egy évig a BÉT-en a Graphisoft

Az elmúlt két veszteséges év után idén szerény nyereséget vár a Graphisoft vezetősége. A frankfurti börzéről kivonul a társaság, ám a BÉT-en még legalább egy évig biztosan kapható lesz a papír.

2003. április 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt két veszteséges év után idén enyhén növekvő árbevételt és szerény nyereséget vár a Graphisoft, a bizonytalan környezet miatt azonban az eredmények nehezen jósolhatók - ismertette a menedzsment várakozásait Ray Small vezérigazgató. Negatív és pozitív hatások egyaránt érinthetik a társaság idei gazdálkodását. A cég legfontosabb piacának számító Németországban továbbra is várat magára az építőipar fellendülése, az európai régióból származó bevételek tavaly közel 17 százalékkal csökkentek.
Sikeresen növelte viszont piaci részesedését a Graphisoft Észak-Amerikában, az egy évvel korábbihoz képest 15 százalékkal nagyobb bevételt realizált tavaly ebben a régióban. Ray Small véleménye szerint a rendkívül alacsony jelzáloghitel-kamatok nyomán száguldó építőipar idén is megfelelő talajt biztosít majd az amerikai növekedéshez. Világviszonylatban Small az építészprogramok iránti igények stagnálását várja, ám reméli, hogy cége ilyen piaci körülmények között is növelni tudja majd a piaci részesedését.
Mint azt egy hétfői közlemény tudatta, az igazgatóság kezdeményezte a cég papírjainak kivezetését a frankfurti tőzsdéről. A lépést az indokolta, hogy az utolsó három hónapban a Graphisoft-részvények forgalmának kevesebb mint tíz százaléka generálódott Németországban, és a kinti börze költségei feleslegesen nagy terhet róttak a cégre. A kivezetésről a végső szót azonban a közgyűlés mondja majd ki, s amennyiben a tulajdonosok többsége jóváhagyja a javaslatot, a frankfurti tőzsdén még három hónapig lesznek kaphatók a részvények.
Nyilvános ajánlattétel a társaság részéről ehhez - mivel a papírok Budapesten továbbra is forgalomban maradnak - nem szükséges.
A kérdésre, hogy a frankfurti börze után a BÉT-et is elhagyja-e a Graphisoft, Bojár Gábor elnök azt válaszolta: „Egy évig még mindenképp a Budapesti Értéktőzsdén maradnak a cég részvényei. A német kivezetéskor ugyanis csak akkor mellőzhető az ajánlat, ha vállaljuk, hogy hat hónapig más piacon még forog a papír. Egy év múlva megvizsgáljuk a piac helyzetét, s a részvényeseink érdekének legmegfelelőbb módon döntünk. A tőzsde számunkra nem cél, hanem eszköz”.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet