BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A cégbíróság bejegyezte a Mol alaptőke-emelését

2003. április 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cégbíróság április 4-én bejegyezte a Mol zártkörű alaptőke-emelését. A kibocsátott 9 817 578 darab új, 1001 forintos névértékű C sorozatú részvénnyel a társaság alaptőkéje 108 milliárd 227 millió 396 ezer 578 forintra nő. A 6000 forintos részvényenkénti áron kibocsátott csomag teljes egészében a korábbi Slovnaft-tulajdonos pozsonyi társaságok tulajdonába kerül, cserébe azok 4 530 317 részvényéért. A két társaság a Slovintegra - ez kapja a Mol-részvények döntő hányadát - és a Slovbena; ezek Slovnaft-részvényeiktől így mintegy 13 ezer forintos árfolyamon válnak meg. A számolást persze torzítja, hogy a C sorozatú papírok ára is magasabb a tőzsdén forgók áránál, ami a valóságban ezt az árat már mintegy 10 százalékkal csökkenti. Ezenfelül nyilván diszkonttényezőnek számítanak a C sorozatú papírokkal kapcsolatban vállalt kötelezettségek is, így a hároméves eladási korlátozás, illetve a Mol vételi opciója és más, nyilvánosságra nem hozott jogok.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet