Közel 120 pontos BUX-emelkedéssel és a szokottnál nagyobb, 10 milliárdos forgalommal zárta a hetet a Budapesti Értéktőzsde. A vezető részvények mindegyike emelkedett, követve a Nyugat-Európára is jellemző optimizmust. A kereskedésen jól látszott, hogy a vételi érdeklődés elsősorban a külföldiek által kedvelt blue chipek piacán jelentkezett, a szokottnál nagyobb forgalom szinte egyenlően oszlott meg a négy legnagyobb társaság részvényei között.
A legnépszerűbb részvénynek a Richter bizonyult, a papír a kereskedés első órájában egy lendülettel áttörte a 15 ezer forintos határt és azután már végig fölötte maradt. A független gyártó részvényei 2,2 milliárd forint értékben cseréltek gazdát, záróáruk 15 250 forint lett. Az Egis vásárlói már sokkal óvatosabbak voltak mind az ár, mind a vásárolt mennyiség tekintetében.
Szokatlanul érdekes képet mutatott a Mol kereskedése. Az általános optimizmus közepette nem volt meglepő, hogy a háborús hírek miatt a kőolajárakon keresztül erősen érintett Mol ára is erőteljesen nőtt. Az már kevésbé illett viszont a képbe, hogy alig negyedórával a kereskedés vége előtt az addig stabilan 5400 forint körül ingadozó részvény ára hirtelen megugrott, egészen 5480 forintig emelkedett csupán azért, hogy ezt követően a néhány hátralévő perc alatt majd 130 forintot essen vissza. Így történt, hogy a záró árfolyamok összehasonlítása alapján alig 1,2 százalékos erősödést tudott felmutatni az olajpapír.
Hasonló kiugrás nélküli, stabil emelkedést mutatott az OTP és a Matáv is. A kisebb részvények piacán a Rába folytatta napok óta tartó menetelését felfelé, miközben kis forgalom mellett ugyan, de erőteljesen csökkent a Démász ára. Hasonlóan gyengén szerepelt a NABI is, miközben az elmúlt időszakban több új nagytulajdonos megjelenésével büszkélkedő Pannonplast árfolyama forintra megmaradt az előző napi záróár szintjén.
