A korábbi Elmű-bejelentést követően tegnap az Émász is hasonlóval örvendeztette meg kisrészvényeseit. Az áramszolgáltató 54,26 százalékos többségi részvénycsomagja, amely eddig az RWE Plus AG kezében volt, most az RWE Plus Beteiligungsgesellschaft Zentrale mbH. portfóliókezelő társaság tulajdonába került. Az új tulajdonos is az RWE 100 százalékos leányvállalata, az ügyletet ebben az esetben is az RWE-nél lezajlott szervezeti változások indokolják.
A kisebbségi részvényesek számára a tranzakció - úgy tűnik - nem hoz változást. Korábban az Elművel történt megszólalásig hasonló tranzakció kapcsán a PSZÁF álláspontja az volt, hogy az ügylet nem jár vételiajánlat-tételi kötelezettséggel. Az Émász esetében vélhetően ugyanez a helyzet, kérdésünkre a társaságnál ezt az álláspontot erősítette meg Boross Norbert sajtószóvivő.
