A nemzetközi tőzsdéken tapasztalható optimizmus nem hagyta érintetlenül a Budapesti Értéktőzsdét sem, az index 73 pontos emelkedés után hajszál híján elérte a 7600 pontos értéket. A forgalomra sem lehetett panasz, a 8,3 milliárd forint értékben gazdát cserélő részvénymennyiség az elmúlt időszakban jónak számít. A kereskedés során a forgalmi rangsorban tegnap az OTP részvényének sikerült az első helyet megszereznie. A legnagyobb magyar bank részvényei a parkett teljes forgalmának bőven több mint felét adták. Az árfolyam alakulása alapján ugyanakkor kevésbé tűnt élénknek a kereskedés. Noha az optimizmus több hullámban is elérte a papírt, a nap végén mégis mínuszban állt meg az árfolyam.
A Matáv részvényei csupán a megszokott másfél milliárd körüli forgalmat hozták a brókercégeknek, a befektetők öröme azonban már nagyobb lehetett, hiszen hosszú idő először zárt újra 800 forint felett az árfolyam. Úgy tűnik, a Népszabadságban felröppent hírek az összekapcsolási díjak várható csökkenéséről kevésbé kedvetlenítették el a befektetőket, akik inkább az anyacég, a Deutsche Telekom árfolyamának tegnapi javulását követve vásárolták a Matávot. Erősödött a másik két blue chip, a Mol és a Richter is, különösen a Mol 5200 forint feletti záróára mutatja a háborúval kapcsolatosan hírek optimistább megítélését. A kisebb papírok közül többhetes viszonylatban kiemelkedő forgalommal és több mint 3 százalékos árfolyam-emelkedéssel fejezte be a napot a Rába részvénye. Tovább folytatta napok óta tartó erősödését a BorsodChem is, és ha lassan is, felfelé kapaszkodik a kisebbik gyógyszergyár, az Egis árfolyama is.
