BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol megtette ajánlatát a Slovnaftra

2003. április 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol hétfőn beadta ajánlatát a Slovnaft még közkézen levő részvényeire - derült ki a szlovák pénzpiaci felügyelet (ÚFT) szóvivőjének tájékoztatásából. A felügyeletnek hét munkanap áll rendelkezésére, hogy a nyilvános vételi ajánlatot jóváhagyja, vagy azzal kapcsolatos kifogásait közölje.
A pozsonyi tőzsdén március 20. óta történt események fényében nem elképzelhetetlen, hogy a felügyeletnek lesznek is kifogásai az ajánlattal kapcsolatban. Még mindig nem történt meg ugyanis a tőzsdén március 20-án szokatlanul nagy tételekre kötött üzleteknek az elszámolása, ezek viszont, mint ismert, jelentősen befolyásolhatják a vételi ajánlat minimumárát. A különböző számítások alapján a Mol szerint 1100 korona körül, míg az ellenérdekelt 15 százalékos Slovnaft-tulajdonos J&T Finance Group szerint 1380 koronás vagy magasabb áron kellene az ajánlatot megtenni. Más kérdés, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a Mol által beadott ajánlat a jelenleg vitatott minimumárat veszi alapul. Az olajtársaság számára az is cél lehet, hogy a kisrészvényesek - köztük az EBRD - számára elég vonzó legyen az ár a kiszálláshoz, hiszen a szlovák jog nem ismeri a kiszorítás intézményét.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet