BUX 139128.06 -0,12 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A drágulásban is élen a Richter

2003. április 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hétfői meredek zuhanást követően tegnap felfelé korrigálták az árfolyamokat a Budapesti Értéktőzsdén. Az európai piacokon tapasztalható enyhe optimizmus is táplálta az egész napos erősödést, melynek végén az irányadó index - köszönhetően a Richter-kurzus zárás előtti megugrásának - előző értékénél száz ponttal magasabban, 7524 ponton állt. A kereskedés pezsgőnek azonban továbbra sem volt nevezhető, a virtuális parketten alig 3,5 milliárd forintnyi részvény fordult meg.
A Matáv részvényei iránt mutatkozott tegnap a legnagyobb érdeklődés, az egymilliárd forintos forgalmi határt egyedül a távközlési részvény lépte át. Az egész nap töretlenül felfelé kapaszkodó árfolyam záráskor hétfői értékénél 1,3 százalékkal magasabban, 785 forinton állt, fittyet hányva az összekapcsolási díjak miatti aggodalmaknak. Hasonló mértékű drágulást könyvelhettek el tegnap az OTP-tulajdonosok is, a bank részvényeiért a kereskedés végén 2249 forintot fizettek. A Mol-papírok szerény forgalom mellett erősödtek 0,8 százalékot.
Jellemzően egy százalékkal hétfői ára felett kereskedtek tegnap a Richter-papírokkal, ám a kereskedés vége előtti pozíciózárások további 1,8 százalékkal, 14 700 forintra rántották fel a jegyzést. A szektortárs Egis részvényei 2,1 százalékkal, 7205 forintra drágultak.
Hullámvasútba ültették tegnap a Humet részvényeit, a papírt tíz százalék feletti elmozdulás miatt kétszer is rövid időre felfüggesztették. Nap elején majd' 130 forintig lökték föl a papír jegyzését, hogy aztán pillanatok alatt 100 forintra rántsák vissza. A kereskedés végén a cég papírjai 8,7 százalékkal hétfői áruk alatt, 105 forinton cseréltek gazdát.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet