BUX 139330.79 0,02 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több lábra állna a Graphisoft

Az eddig elsősorban vezető építészeti szoftveréről ismert Graphisoft a jövőben nagyobb szerepet szán a tavaly igen kelendőnek bizonyuló létesítménygazdálkodási szoftvereknek.

2003. március 31. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Graphisoft nevét eddig jobbára vezető termékével, az ArchiCaddel azonosították, a szoftver azonban a német és japán építőipar stagnálása miatt már alig tud elegendő profitot szállítani a társaság nyereséges működéséhez. Az ebből származó bevételek - melyek tavaly még mindig több mint háromnegyedét adták a teljes forgalomnak - rendkívüli mértékben függenek a verziófrissítés sebességétől, az ArchiCad8 késedelmes tavalyi bevezetése miatt például több millió euró bevételtől esett el a társaság. Ez az egytermékes „üzem” igen kiszolgáltatottá teszi a céget a piaci folyamatoknak, a Graphisoft stratégiájában ezért az elmúlt időszakban előtérbe került az építőiparhoz kapcsolódó egyéb piacképes szoftverek fejlesztése. A piaci igények alapján a legnagyobb sikerre a Graphisoft létesítménygazdálkodási programjai (facility management, FM) számíthatnak.
Mint azt Dióssy Gábor, a társaság FM üzletágának igazgatója tegnapi sajtótájékoztatóján elmondta, míg világméretekben az épülettervezés számítógépes piaca mintegy egymilliárd dolláros, addig a létesítménygazdálkodás ennek többszörösét adja.
Az FM szoftverek tavaly 3,3 millió dollár bevételt hoztak a társaságnak, szemben az egy évvel korábbi 2,6 millióval. A cég tervei szerint az üzletág bevételei idén az előző évivel nagyjából megegyező mértékben, 45 százalékkal nőhetnek, s ezzel részesedésük a társaság bevételeiből a 2002-es 13 százalékról húsz százalék közelébe emelkedhetnek.
A Graphisoft a fő piacának számító Németországban és Japánban továbbra sem számít az építőipar fellendülésére, ráadásul a cég továbbra is komoly versenyre kényszerül vetélytársaival. A novemberi kibocsátású ArchiCad8 is várhatóan csak az első negyedévben eredményez majd az utolsó negyedévhez hasonló dinamikus bevételnövekedést. A társaság azonban folytatja költségcsökkentő programját, s a menedzsment reményei szerint a cég szerény növekedés mellett idén már nyereséggel zárhat.
A Graphisoft bejelentette, hogy a Construma kiállításon a magyar közönségnek is bemutatják a nemzetközi piacokra már novemberben bevezetett ArchiCAD 8-at.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet