BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végül meglett a Molnak a Slovnaft többsége

2003. március 30. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Fölöslegesnek bizonyult az aggodalom, amelyet a Mol-vezetők csütörtökön tett nyilatkozataiból érezni lehetett, a Slovnaft-tranzakció végül is a pozitív versenyhivatali döntéstől számítva egy héten belül megvalósult. A Mol a korábban várt 67,8 százalék helyett 70,02 százalékos tulajdonosává vált a Slovnaftnak - a társaságtól ezzel kapcsolatban csak annyit sikerült megtudni, hogy a különbség piaci vásárlásból ered -, a Slovintegra és a Slovbena pedig rövidesen összesen 9,99 százalékos tulajdonosává válhat a Molnak. A szlovák társaságok tulajdonszerzése attól a pillanattól válik véglegessé, amikor a cégbírósági bejegyzést követően a Mol alaptőkéje is megemelkedik, az egyszerűség kedvéért 108 milliárd 227 millió 396 ezer 578 forintra. A kereknek semmiképp nem nevezhető szám oka az alaptőke-emelés során kibocsátandó új, C sorozatú részvények 1001 forintos névértéke. A cégbírósági bejegyzésen túl a tranzakció végleges lezárásához ezenfelül tartozni fog még egy nyilvános ajánlat is, amelyet a Mol tesz majd a Slovnaft fennmaradó kis híján 30 százalékára. Az ajánlat azonban - úgy tűnik - még várat magára, mivel a szlovák értékpapír-felügyelet még vizsgálja a pozsonyi értéktőzsdén a Slovnaft-részvényekre folytatott március 20-i kereskedést. Az ajánlat árfolyamának megállapításához el kell ugyanis dönteni, hogy pontosan mely kötéseket kell figyelembe venni a törvény által meghatározott 6 hónapos átlagár számításánál. Jelenleg erről eltérő álláspontot vall a Mol Rt., illetve a Slovnaft 15 százalékos tulajdonosa, a J&T Finance Group.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet