BUX 139331.15 0,02 %
OTP 45480 0,4 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lendületes kezdés, fáradt befejezés

2003. március 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

ä Mezősi Tamás
Lendületesen kezdte a napot a BÉT irányadó indexe, a BUX fél óra leforgása alatt több mint száz ponttal kapaszkodott magasabbra. A lelkesedés azonban nem tartott sokáig, a 7608 pontos maximumérték elérése után már az árfolyamok lemorzsolódása volt megfigyelhető. A lefelé csordogáló BUX záráskor előző értékénél 0,8 százalékkal többet, 7570 pontot mutatott. A kereskedés egyáltalán nem volt pezsgőnek nevezhető, a kedden még 11 milliárd forint felett alakuló forgalom tegnap 3 milliárd forint közelébe esett.
Egy hétfői megbicsaklást leszámítva immár öt napja emelkedik töretlenül a Matáv. A távközlési részvény igen lendületesen kezdte a napot, úgy tűnt, akár még a rég nem látott 800 forintos szint fölé is felküzdheti magát. 790 forintnál azonban tegnap senki nem volt hajlandó többet fizetni a távközlési papírokért, amelyeket záráskor előző áruknál 0,6 százalékkal magasabban jegyeztek. Nem mozgatta meg a befektetők fantáziáját a Richter most aláírt forgalmazási megállapodása, a gyógyszergyári részvényből alig 400 millió forintnyi fordult meg tegnap a piacon. A cég papírjai záráskor 0,6 százalékkal magasabban forogtak, mint kedden, miközben az Egis 1,1 százalékkal drágult.
A vezető papírok közül a Mol szerepelt a legjobban, részvényei 1,8 százalékkal kapaszkodtak magasabbra. Az OTP-papírok záráskor 2259 forinton cseréltek gazdát. Rejtélyes száguldásnak lehettünk tegnap tanúi a Fotex-piacon, a holding részvényeit tízszázalékos drágulás miatt rövid ideig fel is függesztették.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet