Mintegy 5,1 milliárd forint eredményt tervez az Édász Rt. - mondta el Künszler Béla, a társaság ügyvezető igazgatója csütörtöki sajtótájékoztatóján a Magyar Nemzet szerint. A tavalyi 112,3 milliárd forintos árbevételt az idén 120 milliárd forintra szeretnék növelni. A tervek szerint a gyorsjelentésében a tavalyi év után ezer forint osztalék kifizetésével számoló társaság jövőre ennek alapján legalább ugyanekkora osztalékot fizethet.
A menedzsment terveinek értékeléséhez mindazonáltal hasznos lehet tudni, hogy a győri társaság tavalyi adózás előtti eredményterve több mint 6,5 százalékkal volt alacsonyabb a végül megvalósult profitnál. A gyorsjelentés tanúsága szerint a győri áramszolgáltató tavaly 6,5 milliárd forint adózás előtti és 5,17 milliárd forint adózott eredményt ért el. Ennek várhatóan 90 százalékát fizetik ki osztalékként.
Az E.ON-csoporthoz tartozó áramszolgáltató ügyvezető igazgatója bejelentette, hogy az idén 200 fővel csökkentik a jelenleg közel 1700 főre rúgó alkalmazotti létszámot. Több mint 100 embertől már április végéig megválnak.
