BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol-közgyűlés a szokottnál korábban

2003. március 13. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szokott helyen, a Thermal Hotel Héliában, de a megszokottnál korábban, április 17-én tartja éves rendes közgyűlését a Mol Rt. A napirendi pontok között az ilyenkor szokásosak szerepelnek. Az egyetlen bizonytalan kérdés az esetleges osztalék mértéke lehet, erről várhatóan csak a részletes napirend ismeretében (április 1-jétől) lehet majd közelebbit megtudni. Osztalékfizetésre lenne lehetősége a társaságnak, hiszen 66,3 milliárdos tavalyi eredménye részvényenként 686 forintot meghaladó eredményt jelent. Ez bőven fedezetet nyújthat akár szokatlanul nagy kifizetésre is.
Ám nem szabad elfelejteni, hogy a társaság a 2001. évben több mint 200 milliárd forint veszteséget szenvedett el a gázüzletágon. Ráadásul idén újra elkezdődött a veszteség termelése a magas kőolajárak következtében, ami – hozzávéve a társaság akvizíciós terveit is – bőven szolgáltatna indokot az osztalék elmaradására. Viszont a Mol a korábbi, gázveszteséggel birkózó éveiben is fizetett osztalékot (azokban az években a társaság egésze nyereséges volt) – igaz, a részvényeseket nem igazán lázba hozó 55 forintot.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet