A korábbi 40,1 százalékról 25,1 százalékra tervezi csökkenteni részesedését Oroszország második legnagyobb mobilszolgáltatójában a Deutsche Telekom (DT) - jelentette a Bloomberg. A közel hétmillió előfizetővel rendelkező OAO Mobile Telesystems irányításán eddig a Sistema orosz céggel osztozott, neki ajánlott fel most egy tízszázalékos pakettet, amelynek lehívásáról az szeptember végéig dönthet. A fennmaradó 5 százalékot a piacon tervezik értékesíteni. Amennyiben az opciót lehívják s a tőzsdén is megfelelő árat kap részvénycsomagjáért a DT, úgy szakértők szerint közel 640 millió eurót faraghat le 60 milliárd feletti adóssághegyéből.
