BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orosz mobilrészesedést ad el a Deutsche Telekom

2003. március 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A korábbi 40,1 százalékról 25,1 százalékra tervezi csökkenteni részesedését Oroszország második legnagyobb mobilszolgáltatójában a Deutsche Telekom (DT) - jelentette a Bloomberg. A közel hétmillió előfizetővel rendelkező OAO Mobile Telesystems irányításán eddig a Sistema orosz céggel osztozott, neki ajánlott fel most egy tízszázalékos pakettet, amelynek lehívásáról az szeptember végéig dönthet. A fennmaradó 5 százalékot a piacon tervezik értékesíteni. Amennyiben az opciót lehívják s a tőzsdén is megfelelő árat kap részvénycsomagjáért a DT, úgy szakértők szerint közel 640 millió eurót faraghat le 60 milliárd feletti adóssághegyéből.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet